7143 Vergi Yapılandırma Ödemesi Nasıl Yapılır ?

12 27

7143 S. Kanun gereği 2018/Mart ayı ve öncesi trafik cezası borçları, tahsil kredisi borçları, MTV borçları ve öteki tüm kesinleşmiş vergi borçları tekrardan yapılandırılıyor ve taksitlendirildi Peki 7143 vergi yapılandırma ödemeleri nereye ve nasıl ödenir ? 7143 vergi yapılandırma ödemesi için anlaşmalı bankalar hangileri ? İnternetten vergi yapılandırma 7143 ödemesi kredi kartı ile nasıl yapılır ? 

7143 vergi yapılandırma ödemesi nereye ve nasıl yapılır ?

Ödemeleri;

 • Bağlı bulunduğunuz vergi dairesi veznelerinden,
 • Vergi dairesi ile anlaşmalı bankalardan,
 • İnternet vergi dairesinden kredi kartı ile online yapabilirsiniz.

7143 vergi yapılandırma ödemesi yapılan bankalar

Kredi kartı, banka kartı ve E-hesap ile ödeme yapılabilen vergi ödemeleri mevzusunda anlaşmalı bankaların tablosuna aşağıdan erişebilirsiniz;

vergi-yapilandirma-odeme
7143-kredi-karti-ile-vergi-yapilandirma-odeme

İnternetten kredi kartı ile 7143 vergi yapılandırma ödemesi yapma

İnternet vergi dairesini kullanarak banka ya da vergi dairelerinde sıra beklemeden kredi kartınız ile 7143 vergi yapılandırma borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. Üstelik internet vergi dairesinden kredi kartı ile yapılandırma ödemesi için şifreye de ihtiyacınız yok. Kimlik bilgileriniz ile de giriş yapmış olup ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı ile internetten 7143 vergi yapılandırma ödemesi için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

1-https://intvrg.gib.gov.tr/ adresinden web vergi dairesine giriş yapın. Anasayfada sisteme T.C. kimlik No ile Giriş ya da E devlet yöntemi ile giriş seçeneklerinden birisini kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

2-İnternet vergi dairesi sistemine giriş yaptıktan sonrasında solda en üstteki Borç Sorgulama ve Ödeme ana menüsü altında Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme menüsünü tıklayın.

3-Oluşturulan sayfada ise Vergi Türü kısmında 7143 Sayılı Kanuna Nazaran Yapılandırılmış Borçlar seçeneğini seçerek Sorgula ve Öde kısmına basın.

Sonrası aslına bakarsan kolay. İlgili borç türünü seçin, kredi kartı bilgilerinizi girin ve ödeme işlemini tamamlayın.

Vergi 7143 yapılandırma ödemesini yapmazsam ne olur ?

İlk iki taksitten sonrasında süregelen taksit ödemelerinde de bir takvim yılı içinde ikiden fazla yapılandırma taksidini geç ödemeniz ya da asla ödememeniz halinde yapılandırma bozulacaktır.

7143 vergi yapılandırma birinci ve ikinci taksit süreleri uzatıldı

7159 sayılı torba kanun ile 7143 vergi yapılandırması birinci, ikinci ve üçüncü taksit son ödeme tarihleri 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı. Bu tarihe kadar ilk iki taksidi ödemeniz halinde yapılandırmadan yararlanmaya devam edebielceksiniz.

Vergi yapılandırması 7143 S. Kanun mevzusundaki tüm sorularınızı yazının sonundaki Sual Sor bölümünden paylaşabilirsiniz.


12 Yorum
 1. Ali İhsan Bahadır

  Derneklerin yapılandırılması yapılan borçları kredi kartı ile nasıl ödenir gib gov tr den ödeme yapılabiliyor mu

  1. Mehmet KAYA

   Merhaba. http://Www.gib.gov.tr adresinden ödeme şansınız yok. Vergi dairesi veznelerine ya da anlaşmalı bankalara ödeyebilirsiniz.

 2. Özer Ülkücü

  Kapanışı yapılmış olan Ltd.Şti ye ait 7143 sayılı yapılandırma ödemesini gib.gov.tr den girilerek şahsi bir kredi kartı ile yapabiliyormuyuz? Not. Şirkete ait Vergi şifrem yoktur. Vezneden Kredi kartı ile ödenebiliyor mu?

  1. Mehmet KAYA

   Merhaba. İnternet vergi dairesinden ödeyemezsiniz. Vergi dairesi veznelerinden kredi kartı ile ödeme var mı ondan emin değilim maalesef.

 3. murat bulduk

  SGK da 7143 sayılı yasaya istinaden yapılandırma yaptırdım.Peşin ödeme işlemlerim ayın 21 de yapıldı.Ancak tahsilatı hiçbir banka ve postane henüz kabul etmedi Ne yapabilirim?

  1. Mehmet KAYA

   Merhaba. Tahsilat ile ilgili sıkıntı var daha. Biraz daha beklemeniz gerekebilir.

 4. mecit ateş

  merhaba 7143 e göre yapılandırma yapıldı ancak ödeme yapamıyoruz bankada işlem yapılmıyor internet vergi dairesinde borç çıkmıyor

  1. Mehmet KAYA

   Merhaba. Vergi dairesi veznesine yatırmayı deneyin.

 5. mecit ateş

  merhaba gaziantep sosyal güvenlik müdürlüğünde yapılandırma görünüyor ilgili borçta görünüyor ne bankalarda ne vergi dairesinde borç çıkmıyor. ssk da bizde yapılacak işlem yok diyor. nereye müracaat etmemiz lazım

  1. Mehmet KAYA

   Merhaba. Vergi yapılandırması mı SGK borç yapılandırması mı?

 6. BÜLENT

  YAPILANDIRMA TAKSİTLERİ SAAT 10 DAN SONRA ÖDEME YAPILAMIYOR MU YADA BANKADAN VEYA BANKAMATİKTEN YAPILABİLİRMİ

  1. Mehmet KAYA

   Merhaba hocam. Ödediniz mi bilmiyorum ama maalesef ödeme süresi sona erdi. 24 saat ödeme yapabiliyorsunuz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

error: İçerik Korumalı