Pek Basamak Değeri Ek Gösterge Nedir ?

1.831

Pek basamak değeri ek gösterge nedir ? Sosyal Güvenlik Kurumu Tescil ve Hizmet Dökümünde yer alan bu parametrelerin ne olduğu herkes tarafından merak edilmektedir. Gelin ne olduğuna kısaca değinelim.

Pek: Prime esas kazanç kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Bu tutar brüt maaşınızdır ve prime esas yani emekliliğe esas kazancınızdır. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilen brüt kazancınızdır. Emeklilikte en önemli parametredir.

Basamak değeri: 01 Ekim 2008 tarihinden önce Bağ-Kur’da basamak uygulaması bulunmaktaydı. Basamak değeri de bağkurluların prim ödemesi yaptığı basamakları göstermek için kullanılmakta.

Ek gösterge: Devlet memurlarının prime esas kazancı olarak tanımlayabiliriz. Emekli sandığı kapsamında çalışan devlet memurlarının ek gösterge tutarları bu kısımda yer alır.

Prime esas kazanç, ek gösterge ve basamak değeri hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak, bu kısımların emeklilikte önemine göz atmak için hemen https://www.ssksor.com/pek-ne-demek/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Yorumlar kapalı.