2021’de Emekli Maaş Zammı Ne Kadar Olacak ?

0 467

Emekli zammı ssk ve bağkurlular için enflasyon oranlarına göre belirlenirken memur emeklisi için toplu sözleşme ile belirlenmekte ve açıklanan enflasyon toplu sözleşme zammından fazla olursa ayrıca enflasyon zammı da verilmekte.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verileri ile beraber ssk, bağkur ve emekli sandığı emeklilerinin 2021 yılında alacakları zamlar da netleşiyor. Bu yazımızda emekliye zam haberini ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

2021 ssk emekli maaş zammı ne kadar olacak ?

SSK emeklisi ile ssk emeklisinden aylık alan dul ve yetimler 2021/Ocak ayından itibaren maaşlarını ortalama %5 oranında zamlı olarak alacaklar. Ayrıca 2021 Temmuz ayından itibaren de yine ortalama %4-5 arasında zam gelecek.  Ayrıca iş kazasından dolayı sürekli iş göremezlik geliri diğer adı ile iş kazası emekli maaşı alanlar da maaşlarını yukarıda belirtilen oranlarda zamlı olarak alacaklar.

SSK emekli maaşı sorgulamasını, zamlı emekli maaşınızın ne kadar olduğunu e devlet sisteminde ssk emekli maaşı sorgulama menüsünden sorgulayabilirsiniz.

2021 bağkur emeklisi maaş zammı ne kadar olacak ?

2021 Ocak ayından tibaren milyonlarca bağkur emeklisi ile vefat eden bağkurludan dolayı aylık alanlar maaşlarını %5 oranında, 2021 Temmuz ayından itibaren de %4-5 arasında zamlı alacaklar.  Bağkur emekli maaşı sorgulamasını e devlette bağkur emekli maaşı sorgulama bağlantısı ile yapabilirsiniz.

2021’de memur emeklisi maaş zammı ne kadar olacak ?

Memur emeklileri ile emekli sandığı kapsamında dul ve ya yetim aylığı alanlar 2021 Ocaktan itibaren ortalama %5, Temmuzdan itibaren de  ortalama %4 oranında zam alacaklar. Memur emekli maaşı sorgulamasını  memur emekli maaşı sorgulama bağlantısından sorgulayabilirsiniz.

Emeklilik işlemleri, maaş tutarları ve kısacası kafanıza takılan tüm sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.