SSK Emeklilik Sorgulama TC Kimlik No İle

0 698

SSK Emeklilik Sorgulama TC Kimlik No İle nasıl yapılır ? Sosyal Güvenlik Kurumu artık birçok hizmetini online olarak e-devlet üzerinden vermekte. Verilen bu hizmetlerden en önemlisi ise emeklilik maaşının sorgulanabilmesi, varsa aylıklardaki kesinti tutarlarının öğrenilmesi ve kısacası emekli maaşı ile ilgili tüm bilgilerin sorgulanabilmesi mümkün olabilmekte.

Bu yazımızda emeklilik sorgulamasını e-devlet üzerinden ya da T.C. numaranız ile nereden ve nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi verilecektir. Eğer henüz SSK’dan emekli değilseniz ve ssk ne zaman emekli olurum hesaplaması yapmak istiyorsanız tablomuzdan hesaplama yapmak için https://www.ssksor.com/ssk-emeklilik-yasi-tablosu/ sayfamızı ziyaret etmeniz gerekmektedir.

SSK emeklilik sorgulaması nasıl yapılır ?

Sorgulama işlemini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.Bu işlem için e-devlet şifresi gerekiyor. Şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden temin edebilirsiniz. Emeklilik sorgulamasını buradan e-devlet şifreniz ile yapabilirsiniz ⇒⇒ 4a ssk emeklilik sorgulama. Sorgulama sonucunda emekli maaşınızın ne kadar olduğunu, ne zaman ve hangi bankadan alabileceğinizi, varsa emekli maaşınızdaki kesinti bilgilerini öğrenebilirsiniz.

TC ile ssk emekli maaşı sorgulama

Sorgulamayı internetten yalnızca e-devlet üzerinden ve yukarıdaki şekilde yapabilirsiniz. T.C. ile sorgulama ya da şifresiz sorgulama sağlanan bir uygulama ne yazık ki bulunmamakta. Eğer e devlet şifreniz yoksa bu durumda dilerseniz Alo-170 hattını arayarak ya da bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu’nu telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz.

Emeklilik evrak takibi nasıl yapılır ?

Eğer emekliliğe başvurmuşsanız ve henüz e-devlette emekli maaş bilgisi yoksa bu durumda Sosyal Güvenlik Kurumu evrak takip sisteminden sorgulama yaparak emeklilik işlemlerinizin son durumunu ve ne aşamada olduğu hakkında bilgi bulabilirsiniz. Evrak takibi de e-devletten e-devlet şifresi ile yapılmakta. E-devlet üzerinden SGK evrak takibi yapmak için https://www.ssksor.com/sgk-evrak-takip/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekliliğe başvurdum maaşım ne zaman yatar ?

Emeklilik başvurusu yaptıktan sonra eğer şartları sağlıyorsanız maaş takip eden aybaşından itibaren bağlanır. Aylık ise toplu olarak ve genelde 2,5 aylık olacak şekilde sonraki ay ödenir. İlk emekli maaşını ne zaman, kaç günlük ve ne kadar alabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi için https://www.ssksor.com/ilk-emekli-maasi-kac-gunluk-odenir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ne kadar emekli maaşı alırım ssk ?

Şu kadar maaş alırsınız demek yanlış olur zira alınacak emekli maaşı farklılık gösterir. Primi ne zaman ödemiş olduğunuz, hangi sigorta kolunda prim ödediğiniz gibi çeşitli durumlara bağlı olarak alınacak maaş da değişkenlik gösterir. Hemen https://www.ssksor.com/ssk-emekli-maasi-hesaplama/ sayfamızı ziyaret ederek emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacaksınız öğrenebilirsiniz.

SSK emekli aylıkları hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.